Еквадор - Катар 0:2 в мач от Мондиал 2022

Коментари · 579 Виждания

Отборът на Еквадор победи Катар с 2:0 в откриващия мач на Мондиал 2022. Домакините на Световното не успяха да се противопоставят на южноамериканския си противник

Двата гола за гостите бяха отбелязани през първата част и бяха дело на голямата еквадорска звезда Енер Валенсия.

За първи път в историята на световните финали домакините започват с поражение.

Двубоят започна вихрено и още в третата минута Енер Валенсия прати топката в мрежата на Катар, но голът беше отменен заради засада.

Силните минути за Еквадор продължиха и в 15-ата минута реферът отсъди дузпа в тяхна полза. Зад топката застана Енер Валенсия и този път нямаше кой да отмени попадението му.

Четвърт час преди края гостите нанесоха втори удар, а автор на попадението отново стана Енер Валенсия. Центриране отдясно остави нападателя на еквадорците непокрит и с глава топката беше пратена за втори път в катарската врата.

Домакините имаха златен шанс да намалят резултата в последните секунди на първата част, но изстрел с глава на Алмоез Али мина на сантиметри от дясната греда.

Десет минути след подновяването на играта Ибара нанесе много опасен удар с десния крак, но стражът на домакините се намеси отлично и предотврати трети гол във вратата си.

Домакините стигнаха до второто си чисто положение в мача в 62-а минута, когато Педро Мигел стреля с глава, но и неговият удар мина покрай вратата.

Пет минути преди края Мунтари получи дълъг извеждащ пас и стреля от воле, но топката кацна върху мрежата.

До края на мача не видяхме повече положения и Еквадор оглави група "А" преди утрешния мач между Сенегал и Нидерландия.

Източник: topsport.bg